Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZMIEŠANÁ PLEŤ

1. 12. 2007
SMÍŠENÁ PLEŤ MÁ RŮZNÉ "KOSMETICKÉ ZÓNY"

Tento typ pleti potřebuje pečlivou a diferencovanou péči. Většinou jsou část čela, nos a brada příliš mastné, zatímco tváře více či méně výrazně suché. Protože v suchých partiích mazové žlázy fungují nedostatečně, zatímco v mastných trpí nadměrnou produkcí, je třeba kombinovat účinek několika rozmyslně vybraných kosmetických prostředků.
Pro důkladné hloubkové čištění ráno, které současně vyživuje a odstraňuje nedostatky, použijte pleťový olej, vtírejte jej do pokožky mírně zrosené studenou vodou a pak dobře smyjte. Na závěr stabilizujte přirozený kyselý ochranný film, abyste pleť vysušovala, pleťovou vodou s nízkým obsahem alkoholu. Vyznačte si teď suché a mastné "kosmetické zóny" odlišnými krémy. Na "mastné partie" použijte hydratační krém či emulzi, suché tváře ošetřete polomastným denním krémem. Večer očistěte obličej a krk opět pleťovým olejem. Na čelo, nos a bradu můžete příležitostně použít mandlové otruby. Na tváře a krk pak přijde mastný hydratační přípravek, na mastné části obličeje emulze s nízkým obsahem tuku. Partiím kolem očí byste měla denně dopřát na ně určený speciální krém. Před každým odstraňováním uhříků napařte pleť párou z odvaru heřmánku, šalvěje, arniky nebo lipového květu. Póry otevírají také obklady, k nimž použijeme plátěného šátku namočeného do horké vody; vyždímáme a na obličej přiložíme tak horký, jak sneseme. Když šátek zchladne, obklad vyměníme. Na mastná místa pak přiložíme masku z léčivého bahna smíseného s vodou nebo bylinným vývarem anebo masku
z droždí. Na suchá místa použijte droždí rozetřené s olejem, mlékem nebo smetanou, případně si udělejte výživný nebo hydratační (zvlhčující) zábal.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář